(XVI niedziela zwykła)

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek, Święto św. Marii Magdaleny;

- we wtorek, święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;

- w środę, wspomnienie św. Kingi, dziewicy;

- w czwartek, Święto św. Jakuba, Apostoła;

- w piątek, obchodzimy wspomnienie św. Anny, odpust parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o 8.00, 11.00 i o 17.00 a o godz. 9.30 w kaplicy na cmentarzu. Uroczystość poprowadzi i homilię wygłosi ks. prof. Paweł Borto – wykładowca KUL-u i naszego seminarium. Na uroczystą sumę i procesję o godz. 11.00 zapraszam, wzorem lat ubiegłych, wszystkie grupy modlitewne i stowarzyszenia działające na terenie parafii.

2) Intencje Mszy świętych.

3) W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów. Zachęcam do modlitwy wszystkich użytkowników dróg. Samochody ustawiamy na parkingach. Jak zawsze w tym dniu wspieramy naszymi ofiarami zakup środków transportu dla misjonarzy.

4) W sierpniu wyrusza 42 Piesza Pielgrzymka oraz 11 Diecezjalna Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wzorem lat ubiegłych będzie utworzona grupa duchowej wędrówki na Jasną Górę, zapisy w zakrystii po Mszy św.

5) W tym tygodniu ofiarę na remont kościoła złożyli...

6) Bóg zapłać za przygotowanie świątyni i za kwiaty na dzisiejszą niedzielę mieszkańcom Dankowa Dużego. W najbliższą sobotę zapraszam mieszkańców Jeżowic.

7) Dziękuję serdecznie również wszystkim sprzątającym groby swoich bliskich za troskę
o czystość na cmentarzu. Ponownie zwracam się z prośbą o zabieranie zwłaszcza szkła
i odpadów organicznych do śmieci i kompostowników domowych.

Przypominam, że w 2022 r. została przeprowadzona inwentaryzacja grobów i osób pochowanych na naszym cmentarzu.

Jest jeszcze wiele (559) grobów niezidentyfikowanych. Jeżeli ktoś posiada wiedzę o osobach pochowanych a nie przypisanych do grobu to proszę o zgłaszanie takich przypadków.

8) Zapowiedzi.

Kurzelów dn. 21.07.2024 r.

ks. Jacek Bonio