Serce Jezusa - sprawiedliwości i miłości skarbnico

Najświętsze Serce Pana Jezusa to sanktuarium, w którym mieszczą się sprawiedliwość i miłość. Bóg jest sprawiedliwy, to znaczy, za dobro wynagradza, a za grzech karze. Bóg jest też miłosierny, to znaczy, że chętnie przebacza żałującemu grzesznikowi. Bóg jest jednością. W Nim wszystkie przymioty stanowią jedność. Nasza nieudolność sprawia, że każdą rzecz widzimy oddzielnie więc i w Bogu rozróżniamy i osobno adorujemy dobroć, sprawiedliwość, mądrość i wszechmoc.

(XXV niedziela zwykła)

1) W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 w poniedziałek, Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
 w środę, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera, dzień odpust w parafii
Krasocin;
 w sobotę, rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Kielcach.
2) Intencje Mszy świętych.
3) W sobotę 03 października odbędzie się pielgrzymka Kół Różańcowych do Sanktuarium
Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Zapisy w zakrystii. Serdecznie zapraszam.
4) W tym tygodniu ofiarę na wymianę instalacji elektrycznej złożyli…
5) Dziękuję za przygotowanie świątyni oraz ofiarę na kwiaty i kwiaty mieszkańcom
Nadolnika. W najbliższą sobotę zapraszam kolejnych mieszkańców ul. Żeromskiego.
6) Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są Niedziela i Gość Niedzielny.

Kurzelów dn. 20.09.2020 r.
            Ks. Jacek Bonio

slub1