NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Intencje Mszy św.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

1. w poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła – Msze św. o godz. 7.00, 11.00
    i o 18.00 a w Gościencinie o godz. 16.30.

2. w czwartek, Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

3. w piątek, wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych;

4. w przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Trójcy.

1. Dzisiaj poświęcimy pola w Gościencinie o godz. 17.00 przy krzyżu obok posesji nr 21,
    a następnie przy kapliczce, w Silpi Dużej ok godz. 17.40, w Silpi Małej ok godz. 18.00.
    W Kurzelowie o godz. 17.30 przy krzyżu na końcu ul. Jana Brożka, o godz. 18.00 przy figurce na ul. Partyzantów oraz w Wymysłowie Kurzelowskim o godz. 18.30. Jutro poświęcenie pól w Międzylesiu przy figurze Matki Bożej o godz. 16.00, przy krzyżu
    o godz. 16.30 i w Mchowiu o godz. 17.00. Serdecznie wszystkich zapraszam.

1. W dniu wczorajszym do I Komunii świętej w naszej parafii przystąpiło dwadzieścia pięć dzieci. Dziękujemy bardzo serdecznie rodzicom dzieci za dar ołtarza do kościoła parafialnego a jest to: komplet stół liturgicznych w czterech kolorach, odnowiony krzyż procesyjny i odnowiony lichtarz do Paschału. W Gościencinie rodzice ufundowali nowe oświetlenie prezbiterium. W imieniu parafian dziękuję bardzo serdecznie za te dary. Ponadto pragnę podziękować ks. Przemysławowi (p. Karolowi i p. Adamowi) i wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie wczorajszej uroczystości.

1. Mieszkańcy Dankowa Dużego ufundowali do kapliczki przydrożnej obraz Św. Jana Nepomucena w miejsce dawnej figury świętego, która tam się tam przed laty znajdowała. Uroczyste poświęcenie nastąpi w dniu liturgicznego wspomnienia Św. Jana Nepomucena tj. we wtorek o godz. 19.00. Na tę uroczystość w imieniu mieszkańców Dankowa, wszystkich serdecznie zapraszam.

1. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła a za kwiaty rodzicom
    i nowożeńcom. W najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Dankowa.

1. Do nabycia są: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

Kurzelów dn. 19.05.2024 r.

ks. Jacek Bonio

slub1